Łódź

[Weekendowy przegląd wydarzeń] – 26-28 maja

KULTURA I WYDARZENIA

TEATR

Teatr Wielki

Nie tylko opera – smyczkowe kadry (piątek 18:00)

Współczesna muzyka filmowa to nie tylko ilustracja dzieła wizualnego, ale coraz częściej samodzielny gatunek sztuki, posiadający szerokie grono pasjonatów. Kompozytorzy tego nurtu muzyki to nierzadko wirtuozi oddziałujący na emocje odbiorców mocnej niż twórcy kadrów filmowych.
Kolejne spotkanie z cyklu NIE TYLKO OPERA: Smyczkowe kadry utrzymane będzie w klimacie muzyki filmowej. Obok repertuaru operowego, musicalowego i kameralnego usłyszą Państwo najbardziej znane, skomponowane na potrzeby kina, standardy w aranżacji na dwoje skrzypiec, altówkę i wiolonczelę. Muzykom z zespołu Opera String Quartet towarzyszyć będzie, wielokrotnie nagradzana i doceniania przez krytykę i publiczność za swoje kreacje wokalno-aktorskie, solistka Teatru Wielkiego w Łodzi Dorota Wójcik.
Zapraszamy zatem na ten niezwykły mariaż opery i muzyki filmowej w piątek 26 maja 2017 do Sali Kameralnej.

XXIV ŁSB/RUBBERBANDance Group – VIC’S MIX (sobota 19:00, niedziela 18:00)

LINK

Teatr Powszechny

Pomoc domowa (piątek, sobota, niedziela 19:00)

Znakomita komedia Camolettiego w brawurowym, przygotowanym specjalnie dla Teatru Powszechnego w Łodzi przekładzie Bartosza Wierzbięty, znanego szerokiemu gronu odbiorców, jako twórca polskich dialogów do takich filmów animowanych, jak m.in. „Shrek”, „Rybki z ferajny”, „Misja Kleopatra”, „Asterix i Obelix”, „Madagaskar”, „Sezon na misia”, „Kot w butach”, „Film o pszczołach”, „Hotel Transylwania”.

Arcydzieło na śmietniku (piątek 19:15, sobota, niedziela 15:00)

Oparta na prawdziwych wydarzeniach tragikomedia Stephena Sachsa to pełna zabawnych sytuacji oraz słownego humoru opowieść o tym, czym jest sztuka i o tym, jak trudno określić co jest dziś prawdą.
Trailer

Teatr Jaracza

Filoktet (piątek 19:00)

„A teraz ktoś mnie oczywiście zapyta, dlaczego zajmuję się historią, dlaczego piszę o historii. Ciągle o historii i znów o historii. Po prostu dlatego, że, jak widać, interesuję się historią, choć wydaje mi się, że jestem tylko jej biernym uczestnikiem. I żeby zmienić to odczucie, piszę. A pisząc o niej ,staję się jej pełnoprawnym i aktywnym podmiotem. Dobrze. Prowadzę w tym pisaniu nieustanny dialog ze zmarłymi, uwielbiam rozmawiać z Różą Luxemburg, Karolem Liebknechtem, Ulbrichtem, oczywiście z Hitlerem i Stalinem też, Goebbelsem, świętej pamięci Hamletem i paru jeszcze innymi z Europy i Afryki. Być może jestem nekrofilem. Ale jestem nim nie dla zaspokojenia własnego popędu, ale z miłości do przeszłości. Dlatego też niezrozumiały jest dla mnie kult zmarłych. Chcę utrzymać ten kontakt ze zmarłymi w wiecznym napięciu, bo nie można przerwać dialogu z umarłymi, póki oni nie ujawnią tej cząstki, która została w nich pogrzebana – jak zauważyłem to w rozmowie z Wolfgangiem Heisem. Podoba mi się to. Uwielbiam przywoływać znane postaci i powszechne narracje historyczne i rozbijać je, mieszać i mistyfikować. Nie dlatego, żeby dowieść, że ludzie nie znają historii, ale po to, żeby uświadomić im, że ulegają oni narracjom, które mają charakter niby – obiektywny, a służą określonemu momentowi historycznemu i doraźnym manipulacjom historycznym.”   fragment wypowiedzi Heinera Müllera

Baba Chanel (sobota, niedziela 19:00)

W auli Domu Kultury Ogólnokrajowego Stowarzyszenia Głuchoniemych, dość zaawansowane wiekiem chórzystki zespołu „Olśnienie” świętują jubileusz 10 – lecia. Uroczysty nastrój psuje pojawienie się Rozy Nikołajewnej, tytułowej Baby Chanel, w której młody szef chóru widzi nową solistkę. ale, czy taka zmiana znajdzie aprobatę energicznych emerytek?   „Baba Chanel” to słodko- gorzka opowieść, w której śmiech podszyty jest smutną refleksją nad naszą współczesnością.  Bo czy w czasach powszechnego kultu młodości, gdy starość wciąż jest tematem tabu, seniorzy mogą mieć śmiałe plany na przyszłość, pasje i radość życia, nie wywołując pewnej konsternacji?   Kolada mówił: „Każdy z nas w każdym wieku pragnie szczęścia. Każdy chce żyć pięknym, godnym i aktywnym życiem. Aż do końca”.

Teatr Nowy

Kokolobolo, czyli opowieść o przypadkach Śleppego Maksa i Szai Magnata (piątek, sobota 19:00, niedziela 16:00)

W spektaklu odtworzono wielokulturową atmosferę Łodzi sprzed II Wojny Światowej. Na scenie powstała restauracja Kokolobolo, siedziba szajki Maksa. Opowieść jest wzbogacona o oryginalne piosenki, odwołujące się do folkloru wielonarodowych łódzkich przedmieść i podwórek. Przedstawienie łączy w sobie elementy szlachetnej rozrywki i rozprawy z historią, poważnej dysputy i poetyckiej zadumy, dramatyzmu, humoru i nostalgii.

Zofia (sobota 19:15)

Pomimo upływu lat Powstanie Warszawskie wciąż jest tematem żywych dyskusji, niekiedy nawet zażartych sporów. Powraca w filmach, wierszach, muzyce. Napisany przez Mirona Białoszewskiego Pamiętnik z Powstania Warszawskiego był bodaj pierwszym utworem literackim napisanym z punktu widzenia zwykłego mieszkańca Warszawy, cywila, który – niejako mimo woli – stał się świadkiem i uczestnikiem Powstania.

Zofia – monodram napisany przez Annę Wakulik został zainspirowany biografiami matek Powstańców Warszawskich a przede wszystkim wspomnieniami Zofii Rodowiczowej, matki legendarnego dziś porucznika Jana Rodowicza „Anody”.

Teatr muzyczny

Dzień matki uroczyście – „nie ma jak u mamy…” – koncert (piątek 18:30)

Wystąpi dla Państwa mistrz nastroju Zbigniew Macias  – polski baryton o wybitnym głosie. Wieloletni solista Opery Narodowej, wszechstronnie uzdolniony artysta. Doskonale znany publiczności w całej Polsce z udziału w wielu produkcjach operowych i operetkowych, a także musicalowych w tym m.in. z głównych ról  w CZŁOWIEKU Z LA MANCHY, SKRZYPKU NA DACHU oraz wielu koncertów. Wielokrotnie występujący u boku Bogusława Kaczyńskiego na największych galach. Na stałe związany z Teatrem Muzycznym w Łodzi jako Solista, Reżyser i Dyrektor Artystyczny.
U boku Zbigniewa Maciasa pojawi się Joanna Jakubas wschodząca gwiazda sceny muzycznej, obdarzona wyjątkowym głosem i wrażliwością muzyczną. Znana Łódzkiej publiczności m.in. z Wielkiej Księżnej Gerolstein oraz z koncertu „Muzyczna podróż z Wiednia do Rio”.
Muzyczną oprawę koncertu w nowych aranżacjach zapewni wybitny pianista Adam Manijak  wraz z zespołem.

Cyrano (sobota, niedziela 18:30)

Libretto autorstwa popularnego aktora i literata Jacka Bończyka jest adaptacją słynnej sztuki Edmunda Rostanda „Cyrano de Bergerac”, której bohaterem jest długonosy żołnierz-zawadiaka i poeta, nieszczęśliwie zakochany w pięknej Roksanie.
Cyrano obawia się wyznać swoje uczucia, ponieważ uważa, że niedostatki urody czynią go człowiekiem niegodnym miłości. Poświęca więc swoją namiętność, pomagając rywalowi w zdobyciu serca Roksany. Spektakl wyreżyserował Jakub Szydłowski, muzykę skomponował zdobywca wielu Złotych i Platynowych Płyt Krzysztof Herdzin.

KINO

„Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara”, reż. Joachim Rønning, Espen Sandberg – fantasy, przygodowy

Dobra passa kapitana Jacka Sparrowa zdaje się przemijać. Duchy marynarzy, pod wodzą przerażającego kapitana Salazara (Javier Bardem), uciekają z Trójkąta Bermudzkiego w poszukiwaniu zemsty.

„Zwyczajna dziewczyna”, reż. Lone Scherfig – komedia

Catrin jest początkującą scenarzystką i właśnie zdobyła swoją wymarzoną posadę. W słynnej wytwórni filmowej trwają prace nad ogromnym i niezwykle ważnym projektem – produkcją, która podniesie obywateli na duchu. Szybko okazuje się jednak, że jej jedyna rola to wymyślanie „gadki szmatki”, czyli… kobiecych dialogów. A na dodatek na planie wszystko kręci się wokół podstarzałego aktora z rozbuchanym ego, zarozumiałego reżysera, zwariowanej agentki i… przystojnego scenarzysty, który nie wierzy, że jakakolwiek kobieta może być lepsza od niego. Catrin postanawia udowodnić mu, jak bardzo się myli. I wkrótce oboje przekonują się, że to życie pisze najciekawsze scenariusze!

„Smerfy: Poszukiwacze zaginionej wioski”, reż. Kelly Asbury – animacja, familijny, fantasy

W całej wiosce Łasuch, Ważniak, Papa Smerf, Laluś mają jakieś zadania. Co jednak ma robić Smerfetka? Jedyna dziewczyna w całej grupie niebieskich smerfów? W poszukiwaniu odpowiedzi towarzyszyć jej będą inne Smerfy. Wspólnie wyruszą w wielką podróż, która odkryje przed nami niezwykłą tajemnicę… Ale, uwaga, każdy ich krok śledzi Gargamel.

„Dzika”, reż. Nicolette Krebitz – dramat

Powrót do natury nie zawsze jest olejkiem dla duszy. Niekiedy może być on destrukcyjnym wydarzeniem. Taki był dla Ani – młodej, zagubionej dziewczyny próbującej normalnie funkcjonować. Ma jakąś bliżej nieokreśloną pracę, mieszkanie w nienazwanym mieście. Stara się być jak inni, ale jej nie wychodzi. Z nikim nie lubi spędzać czasu. W końcu Ania spotyka kogoś dla siebie – dzikiego wilka. Nie wiadomo, czy jest to jednostronna fascynacja czy też początek międzygatunkowej miłości  od pierwszego wejrzenia. Ania podstępem przyciąga bestię do swojego mieszkania i – jak gdyby nic – rozpoczyna wspólne życie.

„Mój anioł”, reż. Harry Cleven – dramat

Zamknięta na oddziale psychiatrycznym Louise rodzi niezwykłe dziecko – jej syn Angel jest niewidzialny. Z obawy przed reakcją świata kobieta ukrywa fakt bycia matką. Lata mijają, a chłopiec staje się coraz starszy. Pewnego dnia Angel poznaje niewidomą rówieśniczkę Madeleine. Szybko zakochują się w sobie i stają się nierozłączną parą. Bohater ukrywa przed nią swoją przypadłość, jednak wszystko się zmienia, gdy dziewczyna odzyskuje wzrok…

MIASTO

Koncert // Andre Rieu w Atlas Arenie – Atlas Arena, piątek, 20:00

Jednen z najbardziej wyjątkowych artystów naszych czasów: Holenderski skrzypek André Rieu, po fantastycznych koncertach w Argentynie, Australii, Nowej Zelandii, Wielkiej Brytanii i Niemczech powraca do Polski w 2017. Światowej sławy artysta zachwyci swoich polskich fanów w Łodzi 26 maja br.
André Rieu mówi o emocjach, że są najważniejszą rzeczą na świecie!” Powinniśmy starać się podejmować decyzje w naszym życiu, w naszych sercach, a nie w naszych głowach. Ludzie często pytają mnie, w jaki sposób wybieram muzykę, którą gram – to czysta intuicja. Kocham Johanna Straussa, ale Andrew Lloyd Webber i Bruce Springsteen pobudzają mnie także. Powinniśmy przestać ograniczać się w kategoriach i przekraczać granice – nie tylko pod względem muzycznym, ale także w naszym naszym życiu.”

40 milionów sprzedanych płyt, 600.000 fanów na corocznych koncertach z największą orkiestrą na świecie: osiągnięcia André mówią same za siebie. André Rieu jest współczesnym Johannem Straussem, zwanym na całym świecie „Królem Walca” naszych czasów. Od 1994 roku podróżuje po świecie z własną orkiestrą, spełniając swoje marzenia. Jego fani uwielbiają, ciekawy repertuar i jego wyjątkowość i niezwykle rozrywkowy styl koncertów. Swój największy koncert do tej pory zagrał w Melbourne przed tłumem 38.000 fanów. Wszystkie kostiumy, instrumenty oraz konstrukcje sceniczne produkowane są cztery razy, tak aby zagwarantować dostępność ekstrawaganckiego wystroju podczas trasy między kontynentami.

Stand-Up & Kabaret // Wojciech Cejrowski na żywo w Łodzi! Wolna Amerykanka! – Teatr Rozrywki Lutnia, Piotrkowska 243, sobota, 20:00

Dwa wywstępy jednego dnia!
A owszem!
Łódź już gościła Wojciecha Cejrowskiego w poprzednich latach w Teatr Rozrywki „Lutnia” Łódź. Tym razem – wiedząc jak duże będzie zainteresowanie – zaprosiliśmy podróżnika na dwa występy jeden po drugim.
Zapraszamy Was serdecznie na występ stand-up comedy do Teatr DOM (dawny Teatr Rozrywki „Lutnia” Łódź) na spotkanie z Wojciechem Cejrowskiem!
Po występie autografy i zdjęcia do ostatniego widza!
27 maja 2017 występ w stylu stand-up comedy odbędzie w Teatr DOM (ulica Piotrkowska 243) – dawny Teatr Rozrywki „Lutnia” Łódź
Bilety w kasach teatru!

Koncert // Hans Zimmer w Atlas Arenie – Atlas Arena, niedziela, 19:00

Hans Zimmer, najbardziej utytułowany kompozytor muzyki filmowej. Człowiek, którego nazwisko zna każdy miłośnik kina i muzyki. Zdobywca wszystkich najważniejszych nagród, w tym Oskara i Złotych Globów. O współpracy z nim marzą najwięksci producenci i reżyserzy. Autor ponad stu ścieżek dźwiękowych do najpopularniejszych produkcji filmowych, które łacznie zarobiły ponad 24 miliardy dolarów. W 2017 Hans Zimmer wraca z koncertami do Europy! W Polsce będzie można go zobaczyć m.in.w Łodzi.
Hans Zimmer wystąpi w towarzystwie orkiestry, chóru oraz 15-osobowego zespołu, z którym tworzy muzykę do najpopularniejszych produkcji.
“Hans Zimmer Live on Tour” to trasa prezentująca kilka dekad najpopularniejszej muzyki filmowej. To wielowarstwowe przeżycie, którego nie można przegapić! W 2017 roku kompozytor odwiedzi jeszcze więcej miast, rozpocznie koncertami na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych, pojawi się w Australii i Nowej Zelandii, aż dotrze do Europy, w tym do trzech miast w Polsce.

Film // Klasyka kina w Starym Kinie – Stare Kino Old Cinema, Piotrkowska 120, cały weekend

W maju zapraszamy Was na tydzień klasyki kina w naszej sali kinowej!
W ciągu tygodnia zaprezentujemy wybrane klasyki kinowe, a zwieńczeniem całego wydarzenia będzie specjalna analogowa projekcja Amelii/ Amélie. ???

REPERTUAR:

22.05 18:00 CASABLANCA
„II wojna światowa, Casablanca. Właściciel nocnego klubu, Rick Blaine, spotyka swoją dawną miłość, Ilsę, która okazuje się być żoną działacza czeskiego ruchu oporu, Victora Laszlo. Dawne uczucia odżywają…”

23.05 18:00 MĘŻCZYŹNI WOLĄ BLONDYNKI
„Dwie piosenkarki będące przyjaciółkami, Lorelei Lee oraz Dorothy Shaw, odbywają podróż do Paryża. Ich tropem rusza prywatny detektyw, który ma znaleźć dowody zdrady jednej z nich… „

24.05 18:00 ŚNIADANIE U TIFFANY’EGO
„Początkujący pisarz Paul Varjak wprowadza się do eleganckiej nowojorskiej kamienicy. Jego sąsiadką jest śliczna Holly żyjąca na koszt bogatych adoratorów…”

25.05 18:00 OJCIEC CHRZESTNY
„Opowieść o nowojorskiej rodzinie mafijnej. Starzejący się Don Corleone pragnie przekazać władzę swojemu synowi…”

26.05 18:00 WIELKI GATBSY
„Lata dwudzieste nigdy nie błyszczały lepiej niż w tej wystawnej i romantycznej ekranizacji klasycznej powieści F. Scotta Fitzgeralda. Robert Redford zagrał tu Jaya Gatsby’ego, kochającego się w pięknej i zepsutej Daisy Buchanan (Mia Farrow), która porzuciła go dla bogatszego. Ale teraz Gatsby jest bajecznie bogaty i gotów zaryzykować wszystko, by odzyskać Daisy…”

27.05 18:00 AMELIA*
*SPECJALNA PROJEKCJA ANALOGOWA
„Żyjąca sama w wielkim Paryżu Amelia postanawia, że będzie uszczęśliwiać ludzi…”

Bilet na 1 seans – 10 zł.
Karnet – 25zł
Bilety i karnety dostępne są w Recepcji Stare Kino Cinema Residence.

SPORT

PIŁKA NOŻNA – Sezon III ligi wkracza w decydującą fazę i zapowiada się niezwykle pasjonująco. Drużyny walczące o awans gubią punkty – Finishparkiet Drwęca poniosła porażkę w Nowym Dworze Mazowieckim a ŁKS zremisował w Elblągu. Prowadzącą dwójkę dogania bardzo dobrze punktujący wiosną Widzew, który ma już tylko 3 punkty straty do lidera z Nowego Miasta Lubawskiego i 2 do lokalnego rywala. Kto wywalczy awans do II ligi? Ostatnie cztery kolejki przed nami, wszystko jest możliwe.

ŁÓDŹ

Widzew Łódź – Huragan Morąg 3:1 (1:0)

28′ Kamiński, 69′ Michalski, 90+6′ Tlaga – 54′ Galik

Widzew: Wolański – Kozłowski, Nowak, Zieleniecki, Gromek – Michalski (83′ Budka), Rodak, Radwański, Kamiński – Mąka (74′ Tlaga) – Okuniewicz (86′ Krzywicki)

Rezerwowi: Humerski – Baran, Olczak, Możdżonek

Żółte kartki: Gromek – Bogdanowicz, Podhorodecki

Sędzia: Kamil Baranowski (Siedlce)

Widzów: 13 653

W ostatni poniedziałek- 22 maja 2017 roku, piłkarze Widzewa zmierzyli się w 30. kolejce rozgrywek III ligi grupy 1, z Huraganem Morąg. Czerwono- biało- czerwoni, po nie łatwym meczu zdobyli trzy punkty wygrywając u siebie 3:1. Bramki dla czterokrotnych Mistrzów Polski strzelali: Dawid Kamiński w 28. minucie, Mateusz Michalski w 69. minucie oraz Kamil Tlaga w 90+6 minucie spotkania. Honorowa bramkę dla gości zdobył Galik w 54. minucie spotkania.
Bardzo dużo dla Widzewa zrobiły ekipy Świtu Nowy Dwór Mazowiecki, oraz Concordia Elbląg. Najpierw ŁKS po ciężkim meczu zdołał tylko zdobyć punkt w meczu z Concordią remisując 3:3. Potem doszły nas wieści o niesamowitym wyniku z Nowego Dworu Mazowieckiego, gdzie tamtejszy Świt pokonał 3:1 Drwęcę Nowe Miasto Lubawskie.
Piłkarzy Widzewa czeka teraz mecz w Ełku z tamtejszym MKS-em. Spotkanie zostało zapplanowane na najbliższą niedzielę o godzinie 18:00.

MKS Ełk – Widzew Łódź, niedziela, 18:00

ŁKS Łódź

Concordia Elbląg – ŁKS Łódź 3:3 (1:2)

ŁKS: Kołba – Pyciak, Ślęzak, Juraszek, Rozmus, Guzik, Rozwandowicz, Bryła (39 Sarafiński), Golański (70 Szymański), Kopka, Radionov (90 Cichowlas).

Bramki: 0:1 Golański 8 (kar.), 1:1 Pelc 28, 1:2 Juraszek 38, 2:2 Pietroń 68 (kar.), 2:3 Szymański 75, 3:3 Otręba 90+.

Żółte kartki: Kopeć, Edil, Otręba – Juraszek, Pyciak, Cichowlas.

Czerwona kartka: Kopeć 45.

KS w Elblągu trzykrotnie wychodził na prowadzenie i trzykrotnie pozwalał walczącej o utrzymanie w trzeciej lidze Concordii doprowadzić do wyrównania. Gospodarze przez czterdzieści pięć minut grali w osłabieniu, a gola na wagę jednego punktu zdobyli w doliczonym czasie gry…

Osłabiony ŁKS (Kocota zastąpił Rozwandowicz, a Gamrota – Golański) rozpoczął niedzielne zawody znakomicie. Już na początku spotkania po dośrodkowaniu Patryka Bryły, futbolówkę we własnym polu karnym zagrał ręką Kopeć, a sędzia najpierw ukarał zawodnika gospodarzy żółtą kartką, a następnie wskazał na jedenasty metr. Podobnie jak w Lubawie, rzut karny na gola zamienił Artur Golański (0:1).

Strata gola nie podziałała deprymująco na walczących o utrzymanie w trzeciej lidze zawodników Concordii. Pierwsze próby zaatakowania bramki strzeżonej przez Michała Kołbę nie sprawiły łódzkim obrońcom wielu kłopotów, ale w 20. minucie miejscowi egzekwowali rzut wolny sprzed pola karnego i gdyby nie kapitalna interwencja golkipera ŁKS-u, piłka po strzale najlepszego w szeregach Concordii Pietronia zapewne znalazłaby drogę do siatki.

Wicelider odpowiedział dwoma groźnymi strzałami głową Aleksandra Ślęzaka (oba niecelne) i gdy wydawało się, że podopieczni trenera Wojciecha Robaszka za chwilę przejmą pełną kontrolę nad spotkaniem, elblążanie nieoczekiwanie doprowadzili do remisu. A stało się tak po centrze z rzutu rożnego i wskutek błędu, jaki zdaniem obserwatorów zawodów, popełnił w polu bramkowym Michał Kołba. Pomyłkę defensywy ŁKS-u wykorzystał Mariusz Pelc i po jego strzale na tablicy wyników znów widniał remis (1:1).

Na szczęście ełkaesiacy zdołali odpowiedzieć jeszcze przed końcem pierwszej połowy. Po drugim kapitalnym tego dnia dośrodkowaniu Pawła Pyciaka z kornera, do piłki doszedł Kamil Juraszek i sprytnym strzałem nie dał szans na skuteczną interwencję strzegącemu bramki Concordii Pogorzelcowi (1:2). Na tym emocje w pierwszej odsłonie wcale się nie zakończyły, bo w doliczonym czasie gry doszło na boisku do przepychanki, a że zdaniem arbitra Kopeć dopuścił się podczas tego zamieszania niesportowego zachowania, piłkarz miejscowych obejrzał drugą i w konsekwencji czerwoną kartkę. Warto również dodać, ze w międzyczasie urazu nabawił się Bryła (jego miejsce na murawie zajął Dawid Sarafiński).

Pierwszy kwadrans po zmianie stron nie przyniósł wielu ciekawych akcji tak pod jedną, jak i pod drugą bramką (w 60. minucie groźnie z kilkunastu metrów strzelał Jewhena Radionov, ale piłkę zdołali zablokować obrońcy, a chwilę potem Ukrainiec główkował po kolejnej centrze Pyciaka obok słupka). Sporo za to było w drugiej połowie spotkania walki i trzeba przyznać, że pod tym akurat względem gospodarze łodzianom w ogóle nie ustępowali, co biorąc pod uwagę ich sytuację w tabeli oczywiście dziwić specjalnie nie powinno.

W 66. minucie Michał Kołba częściowo zrehabilitował się za pomyłkę z pierwszej odsłony i wybronił kąśliwe uderzenie z dystansu Otręby. Sto osiemdziesiąt sekund później był już jednak bezradny. Po wątpliwym zagraniu piłki ręką Kamilza Rozmusa sędzia wskazał na wapno a Pietroń drugi raz tego dnia doprowadził do wyrównania (2:2). Przypomnijmy, Concordia cały czas grała wtedy w dziesiątkę, a mimo tego łodzianie nie zdołali zapobiec nieszczęściu.
Podopieczni trenera Wojciecha Robaszka nie załamali rąk i na kwadrans przed ostatnim gwizdkiem znów zdołali wyjść na prowadzenie. A uczynili to po najładniejszej akcji spotkania, czyli dwójkowej akcji Sarafińskiego i Pyciaka, po której ten ostatni zacentrował miękko w pole karne a pozostawiony bez opieki rezerwowy Patryk Szymański (na boisku zameldował się zaledwie pięć minut wcześniej) pokonał Pogorzelca (2:3).

Ostatnie minuty to, mówiąc kolokwialnie, walka na całego, w której rzecz jasna nie unikano ostrej gry. Niestety, w doliczonym czasie gry gospodarze zdołali trzeci raz tego dnia doprowadzić do remisu, a gola na wagę jednego punktu dla elblążan zdobył strzałem głową po wcześniejszej centrze z rzutu wolnego (faulował Mariusz Cichowlas) Otręba (3:3).

Sytuacja łodzian w kontekście walki o awans do drugiej ligi tym samym niezwykle się skomplikowała. Niestety, w dużej mierze na własne życzenie.

ŁKS Łódź – Lechia Tomaszów Mazowiecki, sobota, 17:00

WOJEWÓDZTWO

II Liga

Rozwój Katowice – GKS Bełchatów, sobota, 15:00

W przedostatniej kolejce drugiej ligi wszystkie mecze rozgrywane są jednocześnie. GKS Bełchatów bardzo bliski jest zapewnienia sobie utrzymania – bełchatowianom wystarczy remis, aby zapewnić sobie stuprocentowo grę w następnym sezonie na trzecim szczeblu rozgrywek. Rywal „GieKSy” ma dużo trudniejsze zadanie i mając zaledwie dwa punkty przewagi nad strefą spadkową będzie „gryzł trawę” od początku do końca.

III Liga

ŁKS Łódź – Lechia Tomaszów Mazowiecki, sobota, 17:00

Sokół Aleksandrów Łódzki – Pelikan Łowicz, sobota, 17:00

Oraz mecz drużyn spoza województwa, lecz bardzo ważny z punktu widzenia walki łódzkich klubów o awans:

Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie – Motor Lubawa, niedziela, 11:00

IV Liga

GKS II Bełchatów – Mechanik Radomsko, środa, 17:00

 

ŻUŻEL – Nice I Liga

Polonia Bydgoszcz – Orzeł Łódź, niedziela, 14:45

Po znakomitym występie i zwycięstwie ze Stalą Rzeszów, Łodzianie pojadą w Bydgoszczy z Polonią. Zespół z nad Brdy spisuje się fatalnie i ze swoich 6 meczów wygrał tylko jeden. Orzeł nie powinien mieć więc problemu z kolejnym zwycięstwem, które pozwoli piąć się w górę tabeli. Należy jednak pamiętać o tym, by nie zlekceważyć rywala, bo może przynieść to fatalne konsekwencje, a na koniec sezonu każdy punkt może okazać się na wagę złota.

Awizowane składy:

Orzeł Łódź:

1. Robert Miskowiak
2. Aleksandr Łoktajew
3. Edward Mazur
4. Rohan Tungate
5. Hans Andersen
6. Michał Piosicki

Polonia Bydgoszcz:

9. Wiktor Kułakow
10. Andriej Kudriaszow
11. Oskar Ajtner-Gollob
12. Damian Adamczak
13. Marcin Jędrzejewski
14. Mateusz Jagła


FUSTAL – Ekstraklasa

Rekord Bielsko-Biała – Gatta Active Zduńska Wola, niedziela, 14:00

Bardzo zacięta i emocjonująca końcówka w Ekstraklasie futsalu. Prowadzący w tabeli Rekord Bielsko-Biała wyprzedza o jeden punkt wicelidera ze Zduńskiej Woli, a w ostatniej kolejce oba zespoły zmierzą się w bezpośrednim pojedynku, który rozstrzygnie losy mistrzostwa Polski.

 

Animated Social Media Icons by Acurax Responsive Web Designing Company