Łódź Zapowiedzi

[Weekendowy przegląd wydarzeń] – 6-8 stycznia

Zapraszamy na pierwszy noworoczny Weekendowy przegląd wydarzeń. Długi weekend rozpoczyna się świętem Trzech Króli i nie mogło zabraknąć wydarzeń z nim związanych 😉

 

KULTURA I WYDARZENIA

 

TEATR

Teatr Wielki

Kopciuszek (sobota 18:30, niedziela 18:30)

Choć istnieje podobno 700 wersji baśni o Kopciuszku, historii tej chyba nikomu nie trzeba objaśniać. Zawsze jest w niej niecnie wykorzystana sierota, jest dobra wróżka, jest piękny i zakochany książę, przede wszystkim zaś – jest zagubiony pantofelek, który będzie pasował tylko na jedną stopę i z czasem pomoże w identyfikacji tajemniczej piękności.

Teatr Powszechny

Szalone nożyczki (sobota 19:00, niedziela 19:00)

Proszę do mnie podejść… i zapytać o co chcecie…być może pomoże nam to w śledztwie. Przypuszczam, że macie państwo własne poszlaki, które pomogą rozwikłaniu sprawy. (…) Świadkowie będą mogli bezpośrednio zadawać pytania podejrzanym.

Jeden z najznamienitszych łódzkich spektakli o czym mówi chociażby frekwencja widowni Teatru Powszechnego. Salon fryzjerski prowadzony przez mistrza grzebienia oraz nożyczek Ola Boskiego. Przyjdź i zobacz jakie wydarzenie może naruszyć reputacje salonu „Szalone Nożyczki”

Tango Łódź (sobota 16:00, niedziela 16:00)

Czy rewolucja ma płeć? W Łodzi rewolucja była kobietą i sprawą kobiet. Wyzwalała się w łódzkich włókniarkach – matkach, żonach, kochankach i w końcu rewolucjonistkach. Hałas, pośpiech, bieg. Wrzaski dzieciaków i męża. W ciągu dnia do pracy, w nocy sprzątanie, rano z dziećmi do żłobka. Huk maszyn w fabryce. Nie bałam się jednak ciężkiej pracy. Bo tak naprawdę w życiu bałam się tylko majstra, męża, ojca i dyrektora.

Teatr Jaracza

Kaligula (sobota 19:00, niedziela 19:00)

Kiedy umiera Druzylla, ukochana siostra i kochanka, zrozpaczony Kaligula postanawia skorzystać z nieograniczonej władzy i przeprowadza eksperyment. Ciąg coraz bardziej przerażających i absurdalnych działań zmierza do zanegowania człowieczeństwa i sensu życia.   Kaligulę pali tęsknota za niemożliwym. Tęsknota, która nie znajduje ukojenia, jedynie wzmaga samotność, szaleństwo i tragedię władcy.

Pamięć wody (sobota 19:00, niedziela 19:00)

Bohaterkami Pamięci wody brytyjskiej autorki Shelagh Stepehnson są trzy siostry, które przyjeżdżają do rodzinnego domu na pogrzeb matki. Muszą ponownie przyjrzeć się sobie i swojemu dzieciństwu. Wspominają spędzone razem lata, ale każda wspomina je zupełnie inaczej. W kontekście ostatecznych wydarzeń wychodzą na jaw demony pamięci. Widzimy ich skomplikowaną strukturę. I piętno, które na każdej odcisnęło się inaczej, a które każdą wypaczyło.

Teatr Nowy

Czego nie widać (sobota 19:00, niedziela 19:00)

Czego nie widać Michaela Frayna to jedna z najchętniej wystawianych i oglądanych sztuk o teatrze i ludziach teatru. Nie bez powodu nazywana jest „farsą fars”, gdyż autor doprowadził swój tekst niemal do granic gatunku, z wirtuozerią pokazując i demaskując jego chwyty i reguły. To pełna angielskiego humoru, piętrzących się scenicznych i zakulisowych wypadków, rozegrana w brawurowym tempie opowieść o powstawaniu przedstawienia.

Mój boski rozwód (piątek 19:15, sobota 19:15)

To monodram popularnej dramatopisarki irlandzkiej Geraldine Aron, którego polska prapremiera miała miejsce 26 czerwca 2005 roku w Teatrze Ludowym w Krakowie. Monodram Mój boski rozwód opowiada wzruszającą, jednocześnie zabawną i pełną optymizmu historię kobiety po przejściach, samotnej, ale jednocześnie pragnącej ułożyć swoje życie od nowa. Mąż porzucił ją dla pięknej i młodszej Meksykanki, córka zajęta sobą wyprowadziła się do narzeczonego a matka zimna i bezwzględnie krytyczna nieskora jest do współczucia. Pustkę w życiu Angeli (Małgorzata Skoczylas) wypełnia tylko pies i telefon. Nie traci jednak poczucia humoru i młodzieńczej ciekawości świata. Nie brakuje jej także dystansu do siebie i innych. Wiedząc, że nikt jej nie współczuje mimo wszystko odnajduje powoli sens życia i staje się ponownie atrakcyjną kobietą.

IMPRO ATAK! (sobota, 21:15)

IMPRO to ostatnimi czasy popularna zabawa teatralna, w której to nie dramaturg czy reżyser, ale publiczność zebrana na widowni „rządzi”, czyli decyduje o przebiegu całego przedstawienia.

Teatr muzyczny

Karnawał De Luxemburg (piątek 18:30)

Hoquetus Ensemble to zespół wokalny z Wielkiego Księstwa Luksemburga, składający się z muzyków pochodzenia polskiego. Zespół wprowadzi nas w karnawałowy klimat wykonując standardy muzyki popularnej z Wielkiego Księstwa tak w języku luksemburskim, jak i w innych językach europejskich. Zespól ma na swoim koncie udzial w wielu festiwalach i maratonach muzycznych na terenie Wiekiego Księstwa.

„Muzyczna podróż z Wiednia do Rio” – koncert karnawałowy (sobota 18:30, niedziela 17:00)

Podczas koncertu karnawałowego artyści teatru zabiorą widzów w pełną muzycznych wrażeń podróż ze stolicy walca przez Belgrad, Pragę, Budapeszt, Warszawę, Chicago do pełnej gorących rytmów Brazylii. Będzie można posłuchać utworów Johanna Straussa, Roberta Stolza, Henryka Warsa, Nino Roty, Gorana Bregovića oraz Ernesto Lecuony, znakomitym solistom towarzyszyć będzie chór, balet i orkiestra, a wszystko to w pięknej scenografii. Reżyserem koncertu jest Zbigniew Macias.

 

KINO

„Honorowy obywatel”, reż. Gastón Duprat – komedia

Pisarz, laureat Nagrody Nobla, jedzie po kilkudziesięciu latach do miasteczka, z którego pochodzi i które jest źródłem jego inspiracji. Ma odebrać medal Zasłużonego Obywatela Miasta. Czy powinowactwo z miejscem urodzenia ciągle istnieje, a może różnice nie do pogodzenia spowodują zakłócenie życia miasta?

„Assassin’s Creed”, reż. Justin Kurzel – przygodowy

Ekranizacja serii bijących rekordy popularności gier komputerowych. Dzięki rewolucyjnej technice, która zapewnia dostęp do zapisanych w genach wspomnień, Callum Lynch (Michael Fassbender) może przeżywać przygody swego przodka, Aguilara z XV-wiecznej Hiszpanii. Odkrywa przy tym, że jest potomkiem tajnego stowarzyszenia Asasynów. Zdobywa niezwykłą wiedzę i umiejętności, które pozwalają mu stawić czoło okrutnej i potężnej organizacji Templariuszy we współczesnym świecie. W rolach głównych: nominowany do Oscara Michael Fassbender („X-Men: Przeszłość, która nadejdzie”, „Zniewolony. 12 Years a Slave”) i nagrodzona Oscarem Marion Cotillard („Mroczny Rycerz powstaje”, „Niczego nie żałuję – Edith Piaf”). Reżyseria: Justin Kurzel („Makbet”).

„Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”, reż. Paolo Genovese – dramat, komedia

Siedmioro długoletnich przyjaciół spotyka się na kolacji. Dla urozmaicenia wieczoru rozpoczynają zabawę polegającą na dzieleniu się między sobą treścią każdego SMS-a, e-maila lub rozmowy telefonicznej, jakie otrzymują w trakcie spotkania. Kiedy tym samym wiele tajemnic zaczyna wypływać na światło dzienne, niewinna gra rodzi konflikty, które niełatwo będzie zażegnać…

„Józef i Maryja”, reż. Roger Christian – dramat, biblijny

„Józef i Maria” to historia o inspiracji i nadziei oraz o miłosierdziu jako przeciwieństwie zemsty. Ukazuje piękno codziennego życia i wzajemną bliskość członków Świętej Rodziny. Akcja filmu rozgrywa się w czasie dzieciństwa Jezusa, zanim objawił się jako Syn Boży i ostatecznie zmienił bieg ludzkości.

„Sing”, reż. Gargh Jennings – animacja, komedia, musical

Po gigantycznych sukcesach filmów o Minionkach („Minionki” są drugą z najbardziej dochodowych animacji w historii!), producenci przebojowej serii zapraszają na komedię muzyczną w gwiazdorskiej obsadzie. W anglojęzycznej wersji filmu głosu animowanym bohaterom użyczą: laureaci Oscara Reese Witherspoon i Matthew McConaughey oraz Scarlett Johansson, Seth MacFarlane, John C. Reilly i Tori Kelly. Wytwórnia Illumination przyzwyczaiła widzów do wysokooktanowych filmów animowanych, które przyciągają do kin tłumy fanów („Jak ukraść Księżyc”, „Minionki rozrabiają”, „Minionki”). Po wielkim sukcesie „Sekretnego życia zwierzaków domowych” otrzymujemy kolejny film, który może stać się jedną z najważniejszych animacji roku. W świecie zamieszkanym przez zwierzęta teatr prowadzony przez koalę Bustera Moona popada w tarapaty. Kochając teatr, zrobi on jednak wszystko, by go ocalić. Ostatnią szansą na przetrwanie jest wielki konkurs, który pomoże odnaleźć najpiękniejszy głos świata. Głos, który ocali teatr. Do konkursu staną: nucąca cicho jak mysz pod miotłą Mysz, nieśmiała Słonica, matka 25 świnek Rosita, młody gangsta-goryl Johnny i Ash, punkowa rebeliantka-jeżozwierzyca. Animowana komedia-musical to jednak tak naprawdę opowieść o poszukiwaniu gwiazdy, którą każdy z nas ma w sobie, z czego powoli zaczyna zdawać sobie sprawę nawet sam Buster. W filmie pojawi się 65 znakomitych piosenek (współczesnych i klasyków), które z pewnością podbiją serca widzów.

A ponadto:

„Po prostu przyjaźń”, reż. Filip Zylber – komedia

„Wiplala”, reż. Tim Oliehoek – familijny, przygodowy

 

MIASTO

Wystawa // Po pierwsze rysunek

Wystawa pt. „Po pierwsze rysunek”, prezentująca pracę z katedry rysunku na nowopowstałym wydziale Malarstwa i Rysunku. Wystawę można oglądać od 20.12.2016, a na uroczysty finisaż odbędzie się 12.01.2017 o godz.  17.

Warsztat // Pogotowie kolędnicze 2017 – Teatr Szwalnia, Struga 90, piątek

9.00 – 12.00 / nauka kolęd i przygotowanie kostiumów / wstęp wolny, pod warunkiem uczestnictwa we wspólnym kolędowaniu

12.00 – 18.00 / wspólne kolędowanie w przestrzeni miejskiej

21 stycznia

Kolędowanie w Teatrze Szwalnia oraz taneczna zabawa

goście: Bractwo Różanego Wianka z Jarosławia

Pogotowie Kolędnicze odwiedzi również mieszkańców osiedla przy Teatrze Szwalnia.

Formularz zgłoszeniowy ułatwiający zamówienie Pogotowia Kolędniczego: http://bit.ly/2iFCFW5 rezerwacje@teatrszwalnia.pl coslychac@postaremu.org +48 696 287 352 +48 602 649 275

Orszak // Łódzki Orszak Trzech Króli – Kościół Zesłania Ducha Św., Piotrkowska 2, piątek, 11:00

Łódzki Orszak Trzech Króli rozpocznie się o godz. 11 mszą św. w kościele Zesłania Ducha Św. przy pl. Wolności. Uczestnicy wyruszą spod kościoła o godz. 12.20 i przejdą ulicą Piotrkowską do szopki przed łódzką katedrą. Po drodze odgrywane będą jasełkowe scenki. Około godz. 13.30 Trzej Królowie złożą Dzieciątku w szopce dary.

Sport // 1.Bieg Trzech Króli w Łodzi – piątek, 17:00, Manufaktura

6 stycznia 2017 roku odbędzie się po raz pierwszy w Łodzi Bieg Trzech Króli. Będzie to najszybsza, najbardziej kolorowa i rozświetlona iluminacją świąteczną trasa biegu na 5 km w Łodzi.

Trasa będzie przebiegać między innymi udekorowaną ulicą Piotrkowską.

– Kategorie i klasyfikacje biegu :

Kategoria OPEN kobiet i mężczyzn

Kategorie wiekowe kobiet i mężczyn:

M/K – 16- 16 – 19 lat

M/K – 20- 20 – 29 lat

M/K – 30- 30 – 39 lat

M/K – 40- 40 – 49 lat

M/K – 50- 50 – 59 lat

M/K – 60- 60 – 69 lat

M/K – 70+ 70 lat i więcej

ZAPISY: http://www.protimer.pl/bio/285/bieg-trzech-kroli-lodz

Warsztaty // Familijnie – pizza od podstaw! – Book&Cook, Piotrkowska 6, sobota, 11:00 – 15:00

Menu:

– przygotowanie, wyrastanie i formowanie ciasta

– przygotowanie sosów oraz pozostałych składników od podstaw.

– Mini pizze na bazie margherity (własne kompozycje dzieci).

– Pizza a’la bolognese.

– Pizza a’la carbonara.

– Calzone – pizza z farszem.

– Na deser pizza z gruszką i gorgonzolą.

Warsztaty dla osób dorosłych oraz rodzin (czyli dziecko plus rodzic).

Cena obejmuje uczestnictwo 1 osoby dorosłej lub 1 osoby dorosłej oraz 1 dziecka – 6-14 lat (para). Zapraszamy dzieciaki od 6 lat wraz z opiekunem. Koszt: 180 zł. Zapisy: studio@bookandcook.com.pl; 601 422 155

Koncert // HEY I BŁYSK I 07.01.2017 I Łódź – Klub Wytwórnia, Łąkowa 29, sobota, 20:00

Hey jeden z najważniejszych polskich zespołów rockowych, od lat wpływający na historię polskiej muzyki. Od 1992 r. serwuje nam znakomite kompozycje opatrzone poruszającymi i szczerymi tekstami Katarzyny Nosowskiej.

Przez ponad 20 lat działalności zespół żeni różne gatunki muzyczne – grunge, rock alternatywny i elektronikę. Po wydaniu dziesiątego studyjnego albumu „Do Rycerzy, do Szlachty, doo Mieszczan” postanowił jeszcze raz zmierzyć się z akustycznymi aranżacjami swoich piosenek i wydał zarejestrowany w Filharmonii Szczecińskiej album „Hey w Filharmonii Szczecin”.

Natomiast nowy studyjny album miał premierę 22 kwietnia 2016 roku. Jego tytuł to „BŁYSK”, a promują go single „Prędko, prędzej” oraz „Historie” – obydwa utwory dotarły do 1 miejsca legendarnej LP3. Jeszcze przed ukazaniem się nowego krążka, zespół pokusił się o niezwykły eksperyment, a mianowicie zagrał serię klubowych koncertów „przebłysk”, podczas których, publiczność mogła zapoznać się z całym materiałem z nadchodzącej płyty.

Na jego trasie nie zabrakło łódzkiej Wytwórni. Nie zabraknie jej i tym razem. Do zobaczenia 7 stycznia przy Łąkowej 29.

 

 

SPORT

 

PIŁKA NOŻNA – Poznaliśmy szczegółowy terminarz pierwszych wiosennych kolejek III ligi. Ponadto oba łódzkie kluby rozpoczynają przygotowania do walki o awans.

ŁÓDŹ

Widzew Łódź

Do zespołu dołączyli w ostatnim czasie Patryk Wolański (bramkarz) oraz Maciej Kazimierowicz (pomocnik). Do tego grona w ostatnim czasie dołączył również Sebastian Olczak do niedawna występujący w Świcie Nowy Dwór Mazowiecki, gdzie miał przyjemność się szkolić pod wodzą…Przemysława Cecherza. Wychowanek warszawskiej Polonii jest nominalnym pomocnikiem, ale w Widzewie ma występować na pozycji obrońcy.  W przeszłości oprócz wyżej wymienionych klubów grał również w Zniczu Pruszków, rezerwach Pogoni Siedlce, czy Pogoni Grodzisk Mazowiecki. Z Widzewem 25-latek podpisał kontrakt na 18 miesięcy. Możliwe, że do klubu powróci Maciej Humerski, wierny sympatyk naszej drużyny, który w ostatnim czasie rozwiązał kontrakt z Olimpią Zambrów.

Jednym z piłkarzy, którego powrotu chciał klub, miał być Piotrek Mroziński. Pomocnik ostatnio rozwiązał kontrakt z Wisłą Płock. Niestety piłkarz wybrał ofertę klubu z Siedlec i będzie występował na I-ligowych boiskach. W sezonie 2014/2015 spadł z łódzką drużyną z I ligi, ale mimo to nie zamierzał opuszczać klubu, odrzucając ofertę z Ekstraklasy. Odszedł dopiero po upadku spółki Sylwestra Cacka.

W cotygodniowej audycji sportowej na TV Toya, tym razem gościł nowy trener czterokrotnych Mistrzów Polski- Przemysław Cecherz. Trener zdaje sobie sprawę, że odrobienie strat do lidera będzie bardzo ciężkim zadaniem, ale trzeba walczyć. Przypomniał również o swoich zamiarach zmniejszenia kadry do 23-24 zawodników z bramkarzami włącznie. Zapewnił, że w swoim notesie, ma kilka nazwisk z przeszłością ekstraklasową, których chciałby ściągnąć do Widzewa. Podobno ogólnie ma tam zapisanych około 25 nazwisk! Czas pokaże, ale, żeby myśleć o awansie, muszą to być nazwiska, które wejdą od razu do gry i coś nam pokażą, a nie będą potrzebowały czasu na wkomponowanie się do drużyny. Wciąż niepewny pozostania w drużynie jest Mariusz Zawodziński, trener jest z nim po rozmowie. Uzgodnili, że dadzą sobie jeszcze miesiąc czasu, a potem zostanie podjęta decyzja w sprawie jego gry przy Piłsudskiego.

Łódzki Związek Piłki Nożnej zaktualizował terminarz o wiosenne spotkania w III lidze. Zgodnie z tym, co pisaliśmy wcześniej, rozgrywki mają zostać wznowione w weekend 11-12 marca. Sezon 2016/2017 zakończy się najprawdopodobniej w połowie czerwca. Niestety dwa mecze są ułożone katastrofalnie. Najważniejsze mecze w tej rundzie zostaną rozegrane w…środy. Chodzi o derbowy mecz, oraz mecz z rezerwami warszawskiej Legii. Wszystko jeszcze może ulec zmianie, gdyż terminarz jest wstępny. Miejmy nadzieję, że ktoś pójdzie po rozum do głowy i zmieni terminy tych dwóch spotkań.

W ostatnim czasie gorącą informacją stał się również transfer dokonany przez ŁKS. Nowym zawodnikiem tamtejszej drużyny został…Maksymilian Rozwandowicz znany z czteroletniego pobytu w łódzkim Widzewie. Pomocnik podpisał półtoraroczną umowę. Do niedawna występował w I-ligowym Chrobrym Głogów. Piłkarz nie powinien się spodziewać ciepłego przywitania na meczu derbowym…

WSZYSCY PO KARNETY!!!

 

ŁKS Łódź

Opisując dotychczasowe poczynania Łódzkiego Klubu Sportowego zaczniemy od minionej konferencji prasowej zorganizowanej w środę w godzinach popołudniowych, gdzie ogłoszono dwie dobre wiadomości. Pierwsza wiadomość związana jest z transferami klubu, gdzie zaprezentowano dwóch nowych zawodników ŁKSu Łódź, czyli Maksymiliana Rozwadowicza dotychczasowego zawodnika Chrobrego Głogów oraz Michała Stryjewskiego, który powrócił z wypożyczenia. Drugą dobrą wiadomością było przedstawienie kolejnego już partnera ŁKSu Łódź, czyli firmy AutoCentrum Elektronowa 8a.

Za przegląd rejestracyjny w powyższej firmie (za pośrednictwem karty) będzie można część z zapłaconej kwoty oddać na konto klubu.

Przedstawiamy wam plan przygotowań drużyny piłkarskiej ŁKSu do rundy wiosennej:

04.01.2016 r. (środa): pierwszy trening

21.01.2016 r. (sobota): ŁKS Łódź – Świt Nowy Dwór Mazowiecki

28.01.2016 r. (sobota) – 04.02.2016 r. (sobota): obóz przygotowawczy w Grodzisku Wielkopolskim

01.02.2016 r. (środa): Sokół Kleczew – ŁKS Łódź (Grodzisk Wielkopolski)

04.02.2016 r. (sobota): Warta Poznań – ŁKS Łódź (Grodzisk Wielkopolski)

08.02.2016 r. (środa): ŁKS Łódź – Jarota Jarocin

11.02.2016 r. (sobota): ŁKS Łódź – GKS Bełchatów

18.02.2016 r. (sobota): ŁKS Łódź – Radomiak Radom

25.02.2016 r. (sobota): ŁKS Łódź – Sokół Aleksandrów Łódzki

04.03.2016 r. (sobota): ŁKS Łódź – Warta Sieradz

Inauguracyjne spotkanie rundy wiosennej w którym piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego zmierzą się na własnym obiekcie z Huraganem Wołomin zaplanowano na drugi weekend marca (11/12.03.2017 r.).

 

SIATKÓWKA

ŁÓDŹ

Orlen Liga Kobiet:

Impel Wrocław – ŁKS Commercecon Łódź, niedziela, 17:00

W 15. kolejce Orlen Ligi beniaminek z Łodzi pojedzie do Wrocławia aby przeciwstawić się wiceliderowi tabeli. Łodzianki już nie raz pokazały, że potrafią wygrywać z teoretycznie silniejszym przeciwnikami, choćby w ostatnim meczu, gdzie ŁKS będący na 8 miejscu pokonał zespół z Dąbrowy Górniczej z 5 miejsca. Trzeba jednak przyznać, że zawodniczki Impelu idą przez ligę jak burza, więc siatkarkami z Łodzi będą musiały dać z siebie wszystko, aby to wygrać.

Budowlani Łódź – Developres SkyRes Rzeszów, sobota, 18:00

Budowlane podejmą u siebie zespół z Rzeszowa. Zespoły zajmują kolejno 3 i 4 miejsce w tabeli, jednak jest między nimi 7 punktów różnicy mimo że Budowlane mają rozegrany o jeden mecz mniej. Z kolei do lidera brakuje im 8 punktów. Siatkarki robią wszystko aby zniwelować tą różnice punktową. Ostatni mecz w Policach wygrały bez większych problemów w trzech setach.

 

WOJEWÓDZTWO PlusLiga:

PGE Skra Bełchatów – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, sobota, 14.45

W 17. kolejce Plus Ligi wicelider tabeli podejmie u siebie w Bełchatowie lidera Zaksę Kędzierzyn-Koźle. W ostatnim meczu bełchatowianie męczyli się 5 setów z zespołem z Będzina i ostatecznie przegrali go do 10 w ostatnim secie. Wszystko wskazuje na to że siatkarze Skry będą mocno zmotywowani w przyszłym hicie kolejki odkuć się za ostatnią porażkę.

 

KOSZYKÓWKA

ŁÓDŹ

Tauron Basket Liga Kobiet:

Energa Toruń – Cosinus Widzew Łódź, niedziela, 17:00

Koszykarki Widzewa w ostatnich meczach spełniły plany i wygrały 2 z 4 spotkań u siebie, choć zaskoczeniem było z kim wygrywały. Jeden z meczów zakończyły porażką z ostatnią drużyną tabeli, którą prowadzi selekcjoner kadry narodowej, więc każda z zawodniczek miała szansę się pokazać. Mimo to nie udało się wygrać  (ale powołanie dostała Julia Drop, która dołączyła do innych reprezentantek z drużyny- Aleksandry Pawlak i Sylwii Bujniak). Choć Energa to 5 drużyną ligi, to walka Łodzianek o punkty jest konieczna i oby udało się wejść radośnie w nowy rok.

I Liga kobiet:

Enea AZS Poznań – ŁKS SMS Łódź, sobota, 17:30

AZS w swoim poprzednim meczu rozgromił zespół z Wodzisławia i w dobrych humorach zakończył rok. ŁKS również miał powód do dumy po pewnym zwycięstwie z Wrocławiankami. Obie drużyny więc zaczną rok hitem, bo jest to pojedynek 3. i 4. drużyny. W Poznaniu zapowiada się więc niezłe widowisko.

 

WOJEWÓDZTWO

Tauron Basket Liga:

Polpharma Starogard Gdański – Polfarmex Kutno, sobota, 18:00

Choć obie drużyny spisują się mocno poniżej oczekiwań to i tak faworytami są gospodarze – nie tylko dzięki atutowi własnej hali. Drużyna z Kutna ma do udowodnienia sobie, że może walczyć z każdym, a szczególnie z drużynami ze środka tabeli. Czas żeby zwiększyć liczbę zwycięstw.

I liga kobiet:

UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki – ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski, piątek, 17:00

W Aleksandrowie gospodynie podejmą ostatnią w tabeli Olimpię. Zespół z Wodzisławia Śląskiego w tym sezonie wygrał tylko jeden mecz, ale to nie powód by lekceważyć przeciwnika. Mieszane występy miejscowych koszykarek pozwalają uwierzyć, że po porażce w ostatniej kolejce czas na zwycięstwo.

PTS Lider Pruszków – Grot Mobilis Pabianice, niedziela, 17:30

Koszykarki z Pabianic udają się do Pruszkowa by zmierzyć się z 4. w tabeli zespołem. Gospodynie przegrały swoje ostatnie spotkanie więc można liczyć na większą mobilizację. Grot swoje ostatnie spotkanie rozegrał blisko miesiąc temu co miejmy nadzieję powoduje u dziewczyn głód gry i walki o punkty.

 

PIŁKA RĘCZNA – PGNiG Superliga:

MKS Piotrkowianin ma jeszcze miesiąc odpoczynku. My tym czasem przygotowujemy się do Mundialu zaczynającego się 11 stycznia.

PGNiG Superliga Kobiet:

MKS Piotrcovia – Start Elbląh, sobota, 17:00

AZS Łączpol AWFiS Gdańsk – MKS Piotrcovia, czwartek, 12 stycznia, 18:00

Szczypiornistki Piotrcovii rozpoczną wiosenną batalię o utrzymanie od dwóch meczów z drużynami środka tabeli.

 

FUSTAL – Ekstraklasa

Euromaster Chrobry Głogów – Gatta Active Zduńska Wola, niedziela, 18:00

Zduńskowolanie pogoń za Rekordem Bielsko-Biała rozpoczną w Głogowie, gdzie zmierzą się z przedostatnim w tabeli Chrobrym.

 

Social Network Widget by Acurax Small Business Website Designers