Łódź

Wniosek o odwołanie Marcina Gołaszewskiego z funkcji Przewodniczącego Rady Miasta Łodzi

Oto pełna treść wniosku złożonego przez prezesa Ruchu Narodowego – Koło Łódź Dariusza Ziembę oraz przedstawicielkę Europejskiego Centrum Inicjatyw Obywatelskich Agnieszkę Wojciechowską van Heukelom:

Łódź, dnia 16 maja 2019 r.

Łódzcy Radni,

Rada Miejska Miasta Łodzi

Szanowni Państwo Radni,

Nie pierwszy już raz w mediach społecznościowych, na platformie FB Rady Miasta Łodzi, pojawia się wpis, dotyczący Pana Przewodniczącego Rady Miejskiej, który udziela poparcia środowiskom lesbijek, gejów, biseksualistów i innych utożsamiających się z LGBT+ i ideologią gender.

Pan Gołaszewski niejednokrotnie wypowiadał się również na temat Łodzi, sugerując, że jest miastem wielokulturowym, otwartym, wspierającym ww. środowiska. Często używał zwrotu „MY łodzianie”.

8-go maja bieżącego roku pojawił się post ukazujący Pana Przewodniczącego z tęczową flagą, a sam Pan Gołaszewski prezentując ją w gabinecie twierdzi, że to wyraz „solidarności” z aresztowaną za obrazę uczuć religijnych Elżbietą Podleśną.

Jako mieszkańcy Łodzi, którzy kierują się w swym życiu systemem wartości opartym o wiarę chrześcijańską, uważamy, że wykorzystywanie wizerunku Matki Boskiej do prowadzenia ideologicznej propagandy gender nie powinno mieć miejsca. Wpisanie w aureolę sześciokolorowej tęczy, symbolu środowisk LGBT, nas obraża.

Jest to wyraz braku szacunku dla tradycji i wiary związanej z naszym narodem od tysiąca lat. Wiary, która przez stulecia stanowiła podstawę narodowej tożsamości i która pozwoliła niejednokrotnie przetrwać Polakom w chwilach zwątpienia i dziejowej próby.

Z „Bogurodzicą” ruszali nasi rycerze pod Grunwaldem. Obrona Częstochowy i opieka Matki Boskiej stały się symbolem odrodzenia Rzeczypospolitej po „potopie szwedzkim”. Niosąc Maryję na sztandarach walczyli powstańcy z okresu zaborów. Do niej modlili się żołnierze broniący Warszawy w 1920 r. idąc w bój przeciw nawale bolszewickiej.

Niedawno Pan Przewodniczący na Paradzie Równości mówił „Jestem tu, bo tego wymaga przyzwoitość, ta zwykła ludzka uczciwość. To, że idziemy w tym marszu, świadczy o konieczności walki o prawa, które każdemu przysługują z racji bycia Człowiekiem, Europejczykiem, Obywatelem Rzeczypospolitej… Chcę Wam powiedzieć jedno: Łódź jest z Wami! Łódź była wielonarodowa i wielokulturowa, także wielowyznaniowa.”

Gdzie się podziała ta przyzwoitość? Czy wobec tej deklaracji katolicy nie zasługują na równy szacunek, nie należy potępić obrażania ich uczuć, profanowania symboli ich wiary?

Jeżeli Pan Gołaszewski uważa, iż polska tradycja i dorobek pokoleń Polaków jest mu obcy, niech wypowiada się prywatnie, a nie w imieniu łodzian. Dla tysięcy z nas pamięć pokoleń, w tym wiara naszych przodków jest świętością i nie zgadzamy się na ich szarganie.

Nie wyrażamy zgody na prezentowanie kontrowersyjnych, prywatnych poglądów Pana Przewodniczącego na profilu Rady Miejskiej w Łodzi.

Oczekujemy zdyscyplinowania osób odpowiedzialnych za umieszczanie takich treści na profilu i zwrócenia im uwagi na różnorodność przekonań mieszkańców Łodzi i ich wrażliwość.

Nie będziemy solidarni z Panią Podleśną, która wbrew prawu obraża uczucia religijne milionów Polaków. Uważamy, że osoby, które tak czynią zasługują na potępienie i karę zgodną z obowiązującym w Polsce systemem prawnym.

Zwracamy się do Rady Miejskiej z wnioskiem o odwołanie Pana Marcina Gołaszewskiego z funkcji Przewodniczącego Rady Miejskiej miasta Łodzi.

W imieniu

Ruch Narodowy Dariusz Ziemba

ECIO Agnieszka Wojciechowska van Heukelom

Social Media Icons Powered by Acurax Web Design Company