Historia i Kultura

Wszechpolacy pomagają Kresom

W tym roku działacze Młodzieży Wszechpolskiej z całego kraju spędzili majówkę na Wileńszczyźnie gdzie pojechali na zaproszenie Ruchu Młodzieży Patriotycznej z Solecznik.

Pierwszy dzień Wszechpolacy rozpoczęli od wysłuchania referatu na temat aspektów działalności polskiej młodzieży na Litwie

W drugim dniu Młodzież Wszechpolska wzięła udział w „Paradzie Polskości” która przeszła przez Wilno pod biało-czerwonymi flagami, a zwieńczona została Mszą Świętą.

W kolejnym punkcie Wszechpolacy udali się na zwiedzanie miasta i takich punktów jak Ostra Brama, kościół Św. Anny czy . Jednym z bardziej zapierających dech w piersiach był widok cmentarza na Rossie, na którym pochowanych zostało wielu polskich artystów, żołnierzy i bohaterów narodowych.

Wszechpolacy zwieńczyli wyjazd odwiedzinami polskiego domu dziecka w Solecznikach do którego udali się z ubraniami oraz polskojęzycznymi książkami.

Polska młodzież mieszkająca na Wileńszczyźnie boryka się z wieloma przeszkodami i utrudnieniami ze strony litewskiej władzy przez co pomoc i wsparcie niesione im przez rodaków z Polski jest niezwykle cenna. Zachęcamy również do obserwowania profilu Ruchu Młodzieży Patriotycznej – rejon soleczynicki [https://www.facebook.com/Ruch-M%C5%82odzie%C5%BCy-Polskiej-rejon-solecznicki-1855548551366189/

Patryk. S

Social Media Integration by Acurax Wordpress Developers