Województwo

Wszechpolacy przeprowadzili akcję sprzątania lasu w Rawie Mazowieckiej

Działacze Młodzieży Wszechpolskiej w Rawie Mazowieckiej przeprowadzili akcję sprzątania lasu za Sójczym Wzgórzem. Jednocześnie zapowiedzieli II edycję akcji.

Akcja zainicjowana przez lokalne struktury Młodzieży Wszechpolskiej odbyła się 8 października bieżącego roku. Na fanpejdżu rawskich struktur MW opublikowano relację z tej akcji:
https://www.facebook.com/315220352736319/posts/714454712812879/

Na samym początku wpisu Wszechpolacy podkreślili tragiczny stan lasu – Już po kilkunastu minutach przebywania na terenie lasu zauważyliśmy, w jak bardzo tragicznym jest on stanie. Ledwie godzina wystarczyła by rawscy Wszechpolacy uzbierali 7 pełnych worków śmieci, sprzątając jedynie dwa miejsca przy samym wejściu na teren lasu…. – napisali inicjatorzy.

Zauważyli też, że wysoki poziom zaśmiecenia lasu spowodowany jest przeprowadzaniem na jego terenie imprez przez osoby, które po sobie nie sprzątają – 90% śmieci, które zebraliśmy to butelki po alkoholu bądź napojach typu coca-cola. Spowodowane jest to tym, iż często na terenie lasku odbywają się imprezy. Z tego miejsca apelujemy do wszystkich, którzy bawią się w tym miejscu z wykorzystaniem powyższych rzeczy: jeśli chcecie to robić, to chociaż po sobie sprzątajcie.

Akcja sprzątania lasu została bardzo ciepło przyjęta przez lokalną społeczność. Pod oryginalnym postem znalazł się szereg pochwalnych komentarzy. Chłopaki super pomysł i gratulacje. Widziałem co tam się działo i fajnie, że się zaangażowaliście w sprzątanie – brzmi treść komentarza jednego z mieszkańców Rawy. Akcję pochwalił także urzędujący burmistrz Rawy Mazowieckiej. Super akcja – napisał Piotr Irla w komentarzu.

Jednocześnie działacze rawskiej Młodzieży Wszechpolskiej zapowiedzieli II edycję akcji, na którą zaprosili wszystkie zainteresowane osoby – Mamy świadomość, że jedna akcja jest kroplą w morzu potrzeb mając na uwadze stan lasku. Dlatego też zapowiadamy, że za 2 tygodnie odbędzie się II edycja sprzątania lasku za Sójczym. Ogromny poziom jego zaśmiecenia jest wyzwaniem dla całej lokalnej społeczności, dlatego zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w akcji. Chętne osoby prosimy o kontakt w prywatnej wiadomości.

Szczegóły dotyczące II edycji akcji zostaną opublikowane w podlinkowanym wydarzeniu https://fb.me/e/45NRoL7Fy

Plugin for Social Media by Acurax Wordpress Design Studio