Publicystyka

Wybiórcza tolerancja w wykonaniu środowiska LGBT – okiem młodego Polaka

Wczoraj w stolicy odbyła się tzw. parada równości pod patronatem prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego. Doszło na niej do profanacji mszy świętej, nie zabrakło również charakterystycznych dla takich marszy „przebieranek” (nie wspominając już o kilku transparentach). 

Po internecie krąży również fragment wypowiedzi uczestnika tego marszu o wyborcach PiSu, wiernie cytując:

„stare k**wy wymrą, głosujące na PiS i w końcu władza w kraju trafi w normalne ręce”

Osobiście nie popieram obecnego rządu, mam do niego wiele zastrzeżeń, PiS to zdecydowanie nie jest moja bajka. Niemniej jednak obrażanie innych ludzi jest przekroczeniem pewnej granicy no i… no właśnie: jest to przejaw nietolerancji i braku szacunku, a przecież ta osoba, uczestnicząc w tym marszu, z definicji ubiegała się o tolerancję i szacunek dla ludzi LGBT. Jak widać, w tym przypadku tolerancja działa tylko w jedną stronę…

Na zdjęciu widoczny przykładowy „nieodpowiedni transparent”
Parada LGBT w Gdańsku – wagina jako Najświętszy Sakrament/ zdj.: wiadomosci.wp.pl

Profanacje ważnych symboli dla Polaków i katolików, „przebieranki”, nieodpowiednie transparenty itd., występują praktycznie na każdym marszu LGBT. Jeśli znajdzie się ktoś, kto słusznie sprzeciwia się takiemu zachowaniu, to od razu próbuje się taką osobę zmieszać z błotem, wyzywając ją od „homofobów”, „zaściankowców”, „faszystów”, „oszołomów” itp… osobiście sam się o tym przekonałem i szczerze mówiąc, więcej razy doświadczyłem przejawów braku tolerancji ze strony osób, które o tę tolerancję walczą, niż od ludzi, którzy stają w obronie tradycyjnych wartości.

Przykładowa profanacja godła Polski podczas parady LGBT w Gnieźnie / zdj.: gniezno24.com

Ruchowi LGBT należy dziś zadać jedno, zasadnicze pytanie: skoro walczycie o tolerancję, to dlaczego nie potraficie uszanować wiary katolików i symboli, za które wielu Polaków przelało krew?

Bartosz Florek

Animated Social Media Icons by Acurax Responsive Web Designing Company