dsds

Wykład z Tadeuszem Płużańskim w Łodzi

W piątek 23 maja w sali kinowej Stowarzyszenia Robotników Chrześcijańskich odbyło się spotkanie z historykiem Tadeuszem M. Płużańskim. Zostało ono zorganizowane w ramach Łódzkiego Tygodnia Bohaterów Walki z Totalizmem przez łódzki klub „Myśl.pl”.

NŁ2W spotkaniu z panem Tadeuszem M. Płużańskim – historykiem, publicystą, prezesem Fundacji „Łączka”, synem prof. Tadeusza Płużańskiego – współpracownika grupy rotmistrza Pileckiego, wzięło udział około 50 osób, w tym działacze Ruchu Narodowego z Łodzi. Podczas wykładu prelegent poruszył tematy dotyczące m.in. sytuacji Żołnierzy Wyklętych w okresie stalinizmu, braku rozliczenia zbrodniarzy komunistycznych oraz obecnej sytuacji politycznej w Polsce.

Pan Płużański poinformował również uczestników spotkania o zmianie decyzji prezydenta RP w sprawie zaplanowanego na wrzesień 2014 pogrzebu Żołnierzy Wyklętych. Ekshumacja bohaterów polskiego podziemia jest obecnie zablokowana i nie jest wiadome kiedy się to zmieni.

Ponadto, do nabycia na spotkaniu były książki jego autorstwa. Wykład p.Płużańskiego był jednym z kilku wydarzeń organizowanych w ramach trwającego w dniach 19.05 – 25.05.2014 r. Łódzkiego Tygodnia Bohaterów Walki z Totalitaryzmem.

Social Media Icons Powered by Acurax Web Design Company