Events Łódź Województwo

„Wyprawka szkolna dla Kresowiaka” w Łódzkiem

W naszym województwie działacze Młodzieży Wszechpolskiej ruszyli z kolejną edycją akcji „Wyprawka dla Kresowiaka”, która potrwa do 20 września. Zbieramy wszelkie przybory szkolne: kredki, piórniki, zeszyty, mazaki, bloki rysunkowe, plecaki, plasteliny, kolorowanki, książki edukacyjne – wszystko co najmłodszym krajanom potrzebne w pierwszych latach szkolnych.

Akcja „Wyprawka szkolna dla Kresowiaka” to coroczna inicjatywa środowisk narodowych w celu wsparcia Polaków zamieszkujących na terenach Kresów wschodnich, znajdujących się na terenie dzisiejszej Litwy, Białorusi i Ukrainy. Nasi rodacy często żyją w trudnych warunkach materialnych, nie mogąc znikąd szukać wsparcia, przy tym nierzadko doświadczając represji ze strony miejscowej ludności i władz. Tegoroczna edycja to już szósta zbiórka – poprzednie zakończyły się sporym sukcesem i podobnie musi być także w tym roku!
W Łódzkiem osoby, które chcą wesprzeć akcję mogą swoje dary dostarczać w Łodzi, Łowiczu, Radomsku, Tomaszowie Mazowieckim oraz Zgierzu
Dary będziemy dostarczać bezpośrednio do potrzebujących rodzin. Na bieżąco pojawiać będą się relacje z odwiedzin rodaków.
Nasi najmłodsi Rodacy potrzebują pomocy i wsparcia, którego nie może zabraknąć.

Zachęcamy do wsparcia!

Link do wydarzeń:
Łódź i województwo
Łowicz
Radomsko
Tomaszów Mazowiecki
Zgierz

Animated Social Media Icons by Acurax Wordpress Development Company