Łódź Województwo

Wywiad z Konradem Kamockim – Prezesem Okręgu Łódzkiego MW

„Chcemy działać coraz prężniej i efektywniej” – mówi Konrad Kamocki, nowy prezes Okręgu Łódzkiego Młodzieży Wszechpolskiej w wywiadzie dla naszego portalu. Zachęcamy do przeczytania!

 

Narodowa Łódź: Gratulujemy wyboru na kolejną kadencję Prezesa Okręgu Łódzkiego MW, ale wywiad rozpocznijmy od podsumowania poprzedniej – prosimy, abyś w kilku słowach powiedział co w ubiegłym roku wyszło dobrze, co mogło pójść lepiej oraz jakie są plany na najbliższy czas?

Konrad Kamocki: W ubiegłym roku, poza akcjami, do których już można się było przyzwyczaić w naszym wykonaniu – Kocham Polskę, wyjazdem na Marsz Niepodległości, Kupuj Polskie, czy szeregiem akcji historycznych, udało się przeprowadzić szkolenia z różnych dziedzin – wystąpienia publiczne, tworzenie grafik, czy montowanie filmów to umiejętności bardzo przydatne przy naszej działalności, lecz także w życiu poza organizacją. Chcemy, aby działacze wynosili jak najwięcej z działalności w MW i umiejętności zdobyte jako aktywiści mogli wykorzystać także w późniejszym życiu.

Zdecydowanie lepiej mogło być z zasięgiem naszych flagowych kampanii – Kocham Polskę odbyło się w 8 miastach, ale Kupuj Polskie już tylko w Łodzi. Z pewnością chcemy poprawić systematyczność oraz poszerzyć grono osób i inicjatyw, z którymi współpracujemy.

W nadchodzącej kadencji chcemy działać coraz prężniej i efektywniej. Zamierzamy poszerzyć ofertę kursów i szkoleń – pozyskiwanie dofinansowań na konkretne cele, czy skuteczna działalność wobec organów państwowych i samorządowych będą kierunkiem naszego rozwoju. W przeważającej mierze będą skierowane wyłącznie do działaczy, ale na niektóre będzie można zapisać się z zewnątrz – zapraszamy do śledzenia! Położymy także nacisk na rozwój umiejętności strzeleckich – nawiązaliśmy kontakty z kilkoma strzelnicami, które chcemy zacieśniać i zwiększyć częstotliwość kursów strzeleckich.

 

NŁ: Młodzież Wszechpolska jest jedną z wielu organizacji odwołujących się do tradycji narodowej i nacjonalizmu – wiele osób nie odróżnia was od Ruchu Narodowego, czy ONR. Czym MW się od nich różni oraz jakie macie z nimi relacje? Jakie jest miejsce MW w ruchu narodowym?

KK: Oczywiście stale współpracujemy z organizacjami, które wymieniłeś – podobnie jak z każdym, kto chce realizować cele tożsame z naszymi. Co do różnic – Ruch Narodowy to oczywiście partia i jego zadaniem jest formułowanie programu politycznego i bezpośrednia walka o zdobycie władzy. Aktywność ONR-u w sporej części odbywa się na tych samych obszarach, co nasza, z tą jednak różnicą, że ONR ma w swoich szeregach ludzi w różnym wieku – zarówno młodzież, jak i dorosłych. My jesteśmy organizacją młodzieżową i nastawiamy się na kształtowanie, wychowywanie, formowanie młodych ludzi. Po przekroczeniu 30. roku życia działacz MW powinien wychodzić z organizacji z umiejętnościami skutecznego działania na rzecz swojej społeczności i narodu.

 

NŁ: Objęcie przewodnictwa Okręgu Łódzkiego wiąże się z koordynowaniem prac MW w całym województwie, nie tylko w Łodzi. Jak działacie w innych miastach oraz jakie stawiacie sobie cele na przyszłość?

KK: Nasi działacze to w największej części osoby uczące się i studenci, w związku z tym najwięcej działaczy mamy w Łodzi, lecz działamy także w innych miastach – Radomsku, Tomaszowie Mazowieckim, Łowiczu. Celem „mniejszych” kół jest głównie podejmowanie kwestii lokalnej społeczności oraz przeprowadzanie naszych ogólnopolskich akcji na swoim terenie. Ich rola jest jednak nie do przecenienia, bo nie da się znać rzeczywistych spraw i problemów ludzi z poszczególnych regionów bez bezpośredniego kontaktu z nimi – to jest zdecydowany atut środowiska narodowego, mającego gęstą sieć struktur w całym kraju – będziemy starali się jeszcze je poszerzać.

Stale podejmujemy również starania, aby podejmować współpracę z lokalnymi, niezrzeszonymi grupami patriotycznymi. Uważamy, i staramy się przekonywać te osoby, że we współpracy z większą organizacją można osiągnąć znacznie więcej i działać dużo efektywniej.

 

NŁ: Powiedz zatem, jak można do was dołączyć lub zgłosić do współpracy?

KK: Naprostszym sposobem jest zgłoszenie się do nas poprzez stronę internetową dolacz.mw.org.pl– wystarczy wypełnić formularz, a po kilku dniach zgłosi się nasz przedstawiciel z zaproszeniem na spotkanie. Alternatywną metodą jest śledzenie wiadomości dotyczących spotkań otwartych, które co jakiś czas organizujemy. Można odezwać się do nas także za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Dziękuję za rozmowę.

Social Media Icons Powered by Acurax Web Design Company