Łódź

Z lotniska prosto do ścieków

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska powołała radnego sejmiku wojewódzkiego Stanisława Witaszczyka z PSL do rady Grupowej Oczyszczalni Ścieków w Łodzi. Wcześniej nieskutecznie próbowała umieścić go w radzie nadzorczej łódzkiego lotniska.

Witaszczyk wyleciał po krótkim czasie urzędowania z rady nadzorczej Lublinka, ponieważ samorząd województwa ma ponad 4 procent udziałów łódzkiego lotniska. Powodowało to konflikt interesów wynikający z ustawy o samorządzie województwa. W zamian Zdanowska zaproponowała Witaszczykowi miejsce w radzie nadzorczej Grupowej Oczyszczalni Ścieków. Za jedno posiedzenie w miesiącu radny z PSL otrzyma 3,3 tys. zł. brutto.

Kim jest człowiek, bez którego nie potrafią obejść się łódzkie spółki miejskie? Stanisław Witaszczyk – mieszkaniec Radomska, z zawodu inżynier meliorant – był m.in.: wojewodą piotrkowskim, marszałkiem i wicemarszałkiem województwa łódzkiego, a także posłem PSL okręgu piotrkowskiego, do kwietnia 2016 r. był wiceprezesem zarządu Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej z kilkunastotysięczną pensją miesięcznie.

JS

Źródło: www.dzienniklodzki.pl

Social Media Integration by Acurax Wordpress Developers