Łódź Zapowiedzi

#ZatrzymajAborcję – zbiórka podpisów w Łodzi!

Trwa ogólnopolska zbiórka podpisów pod projektem ustawy „Zatrzymaj Aborcję”, który zakłada ograniczenie możliwości zabicia dziecka nienarodzonego z przyczyn podejrzenia nieodwracalnej choroby dziecka. Inicjatorem projektu jest Fundacja Życie i Rodzina prowadzona przez Kaję Godek, a ostatnią publiczną zbiórkę podpisów pod projektem poprowadzi Młodzież Wszechpolska.

„W 2016 r. zabito w polskich szpitalach w majestacie prawa 1098 dzieci poczętych, w zdecydowanej większości (1042 dzieci) ze względu na podejrzenie choroby lub niepełnosprawności. Były to późne aborcje – wykonywane najczęściej w 5. i 6. miesiącu ciąży” – można przeczytać na stronie zatrzymajaborcje.pl

Komitet zbiórki podpisów zobowiązany jest złożyć minimum 100 000 ważnych podpisów do Sejmu nie później niż 20 listopada, aby projekt został rozpatrzony w Sejmie.

Podpis można będzie złożyć w najbliższy czwartek, 9 listopada w godzinach 16-18 na początku ulicy Piotrkowskiej (od strony Placu Wolności). Aby podpis był ważny, konieczne jest podanie imienia, nazwiska, adresu oraz numeru PESEL.

Wydarzenie fb

Social Network Widget by Acurax Small Business Website Designers