Łódź

Zbrojna Łódź

Jak informują ostatnio łódzkie media, m.in. Express Ilustrowany, mieszkańcy województwa łódzkiego wraz z jego stolicą posiadają ponad 22 tysiące sztuk broni palnej. W liczbie tej znajduje się blisko 3400 pistoletów i rewolwerów, w tym tak uznanych marek i firm jak Smith&Wesson, Glock czy Walther.

Oprócz tego w rękach łodzian i okolicznych mieszkańców znajduje się blisko 2,5 tysiąca sztuk broni przeznaczonej do strzelectwa sportowego oraz  ponad 300 sztuk broni kolekcjonerskiej, oraz prawie dwieście przeznaczonych do celów pamiątkowych, szkoleniowych i łowieckich. Pozytywnym jest fakt, iż pomimo tego, że co roku kilkadziesiąt osób traci licencje na posiadanie broni palnej (głównie wskutek wyroków sądów w sprawach karnych), to coraz większy jest odsetek ludzi takowe zezwolenia uzyskujących.

Wzrastająca w dzisiejszych czasach liczba osób posiadających zezwolenie na broń jest ewidentnym dowodem na to że zwykli Polacy coraz lepiej rozumieją potrzebę ochrony bezpieczeństwa siebie jak i najbliższych. Potwierdzają to wydarzenia i procesy ostatnich lat – masowa, nielegalna imigracja przybyszy z krajów afrykańskich i bliskowschodnich, narastające ataki terrorystyczne w całej Europie, zaś na gruncie lokalnym coraz większa bezkarność bandytów i złoczyńców przy wyjątkowo wysokiej nieskuteczności policji i innych jednostek odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. Wszystko to powoduje, że wbrew utartemu powiedzeniu Polacy, a zwłaszcza łodzianie, wolą być mądrzy przed szkodą niż po szkodzie. Jest to również ewidentny dowód na to że postulaty głoszone przez nacjonalistów dotyczące zwiększenia możliwości obronnych Polaków są nader słuszne i miarodajne.

Latający Holender

Animated Social Media Icons by Acurax Wordpress Development Company