Łódź

Zmarł Polak ze szpitala w Plymouth

Pan Sławomir, Polak przebywający w szpitalu w angielskim Plymouth, nie żyje, o czym poinformowała dziś rodzina. Był przedtem wielokrotnie odłączany od aparatury podającej wodę i pożywienie, na co zgodę wyraził brytyjski sąd, niezależnie od stabilnego stanu pacjenta i protestów matki oraz siostry.

Pan Sławomir trafił do szpitala w listopadzie ubiegłego roku wskutek zatrzymania akcji serca. Doszło do uszkodzenia mózgu, jednak mógł on oddychać samodzielnie, reagował na bliskie osoby, zachował świadomość i prawidłowo reagował. Pomimo to, na wniosek szpitala brytyjski sąd wyraził zgodę na skazanie pana Sławomira na śmierć. Szpitale z różnych krajów Europy, w tym z polskiej kliniki „Budzik” oferowały opiekę nad panem Sławomirem oraz pomoc w transportcie z Wielkiej Brytanii.

Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu nie przyjął skargi złożonej przez rodzinę, co podtrzymało decyzję sądu, aby nie podawać pacjentowi wody i pożywienia.

Rodzina poinformowała o śmierci pana Sławomira dziś po południu.

To już kolejna w ostatnich latach głośna sprawa, gdy brytyjski sąd i szpital celowo doprowadzają do śmierci pacjenta, uniemożliwiając transport do placówek medycznych za granicą oferujących pomoc – wystarczy przypomnieć postać Alfiego Evansa, który również przegrał nierówną walkę o swoje życie.

Cała sytuacja skłaniać musi do modlitwy w intencji pana Sławomira i jego rodziny oraz refleksji nad stanem europejskiej cywilizacji.

Źródła: polsatnews.pl, dorzeczy.pl

Customized Social Media Icons from Acurax Digital Marketing Agency