Łódź

Związek Nauczycielstwa Polskiego nielegalnie zbiera podpisy? – reaguje Ruch Narodowy

Ruch Narodowy w Łodzi reaguje na opisana przez „Stowarzysznie Ruchu Kontroli Wyborów” bardzo niepokojącą sytuacje związaną z wyborami prezydenckimi.


„Legalnie podpisy można będzie zbierać po ogłoszeniu terminu wyborów przez Marszałek Sejmu. Obecne działanie ZNP jest przestępstwem wyborczym. Dzielni nauczyciele z postkomuny okazują się kolejną niereformowalną kastą.” – piszą na swojej stronie SRKW.

Na stronie też mozna zauważyć scan maila, którą rozsyła jedna z aktywistek ZNP z prośbą o zbieranie podpisów pod kandydaturą Rafała Trzaszkowskiego na prezydenta Polski. Mail zawiera także sugestie, aby podpisy dostarczyć do „siedziby ZNP” do „1 czerwca.” (sic!)

Sytuacja zbulwersowała łódzkich narodowców, którzy wystowali oficjalny list do Zarządu Głównego ZNP. Poniżej treść listu


„Szanowni Państwo

Jak wszyscy wiemy nowym kandydatem w wyborach na Prezydenta Polski z ramienia Koalicji Obywatelskiej został pan Rafał Trzaskowski. Termin wyborów nie jest nam jeszcze znany, a co za tym idzie nie można przeprowadzać formalnie kampanii wyborczej oraz co ważniejsze zbierać podpisów na nowych potencjalnych kandydatów, czyli m.in. na kandydata KO.

Jak donosi Stowarzyszenie Ruch Kontroli Wyborów na swojej stronie internetowej w dniu 27 maja 2020r. działacze Związku Nauczycielstwa Polskiego Łódź – Polesie z adresu mailowego należącego do tego związku rozesłali wiadomość, zachęcającą do zebrania jak największej liczby podpisów na kandydaturę Rafała Trzaskowskiego i dostarczenie do siedziby ZNP. Mail został podpisany przez panią Annę Walczak tj. prezesa Oddziału ZNP Łódź – Polesie.

Jako Ruch Narodowy Koło Łódź przypominamy, iż taki proceder jest zawarty w Kodeksie Karnym, rozdział XXXI, Art. 248, który mówi, iż kto dopuszcza się nadużycia w sporządzaniu list z podpisami obywateli zgłaszających kandydatów w wyborach podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Ponadto chcemy zauważyć, iż Związek Nauczycielstwa Polskiego jest związkiem zawodowym skupiającym nauczycieli, na których, zaraz po rodzicach, spoczywa odpowiedzialność za wychowanie polskiej młodzieży. Wymagamy więc, aby nauczyciele w trakcie pełnienia swoich obowiązków zawodowych, a także posługujący się różnymi stowarzyszeniami reprezentującymi nauczycieli, nie agitowali politycznie.

Naszym zdaniem, skandaliczne jest opowiadanie się po jakiejkolwiek stronie, sporu politycznego, działaczy ZNP, tym bardziej wykorzystywanie przez nich, do działań stricte politycznych, narzędzi będących zasobem własnym stowarzyszenia takich jak baza kontaktów, skrzynka mailowa czy bezpośrednio siedziba jednego z oddziałów. Domagamy się jasnego stanowiska władz Zarządu Okręgu Łódzkiego ZNP i zanegowania powyżej przytoczonych działań.

Prosimy o udzielenie informacji czy podobne działania nie występują także w innych oddziałach.

Z poważaniem

Dariusz Ziemba

(-)
Ruch Narodowy Koło Łódź

Źródło: https://stowarzyszenierkw.org/polityka/znp-dziala-podobnie-do-struktury-przestepczej-skan-e-maila-do-wgladu-zbieranie-podpisow-na-lewo-video/

Animated Social Media Icons by Acurax Responsive Web Designing Company