Historia i Kultura

Zwolennicy UE próbowali atakować „Marsz Suwernenności” w Warszawie (foto+film)

Kilka tysięcy przeciwników Unii Europejskiej, przemaszerowała dzisiaj przez centrum Warszawy. Mimo nagonki i utrudnień rzadzących miastem stołecznym, marsz przeszedł wyznaczoną trasą.

Niestety agresywni fanatycy Unii Europejskiej spod znaku Obywateli RP, Antify oraz środowisk LGBT, próbowali marsz w kilku miejscach przerwać i zakłocić.
Doszło do przepychanek i szarpanin z policją. Policja skutecznie odgrodziła garstki protestujacych, często starszych ludzi i bardzo młodych szczupłych odzianych w chusty z tęczą od uniosceptyków.


W marszu uczestniczyli sympatycy i członkowie Młodzieży Wszechpolskiej oraz Ruchu Narodowego, Wolności (Korwin), obrońcy zycia, oraz stowarzyszeń Grzegorza Brauna, Liroya i Marka Jakubiaka tworzących obecnie Konfederację.
Liderzy podkreślali, że jest to marsz kilku liderów, którzy dla dobra ojczyzny współpracują ze sobą, a nie partyjnych kacyków.
Uczestnicy wznosili hasła antyunijne, oraz uderzające zarówno w rząd (PiS – opcja amarykańsko – żydowska), jak w opozycje (Koalicje Europejską – opcja niemiecko – brukselska).
Z Łodzi wyruszała blisko 25 osobowa grupa członków RN i MW.


Animated Social Media Icons by Acurax Responsive Web Designing Company